oficiální stránky obce
Aktuality
Počasí

předpověď pro obec
Ptýrov
Počasí
Dnes má svátek:odpovědní kartička s tajenkou_tisk 2 ks na A4

 

Vážení rodiče, milé děti, aktivní rodinky,

díky současné době, kdy děti přišly o mnoho společných akcí, připravili jsme pro Vás, alespoň menší záplatu formou zábavné naučné stezky, kterou necháme minimálně 3 týdny (podle zájmu i déle) k využití.

Celá naučná stezka se bude vázat k velikonočním svátkům, abychom dětem z Ptýrova nahradili pomlázku, na kterou bohužel nemohou jít.

 Stezka bude umístěna od víkendu 26.-27.3.a na místě bude do cca do 16.dubna v parčíku pod pomníkem, tam kde jsou herní a cvičební prvky.

Čeká na vás stezka, která bude mít dvě úrovně, jednodušší pro menší děti ZELENÁ a složitější pro větší děti ŽLUTÁ, celkem 14 stanovišť.

Děti jsou do stezky uvedeny úvodním textem k tématu Velikonoc (bude umístěn na začátku stezky). Cílem zdolání stezky je seznámit se se zvyky a tradicemi a hravou formou splnit tematické úkoly/hádanky. Na každém stanovišti získají souřadnici písmene pro získání tajenky. Vytiskněte si prosím kartičku, kterou naleznete v příloze, kam si budete na stezce vyplňovat výsledky.

Před výběrem stezky je nutno podle věku dětí vybrat vhodnou obtížnost. U těžší úrovně je možné v některých otázkách načítat QR kódy, takže je potřeba, aby děti měly (nebo jejich průvodce) u sebe mobil se čtečkou QR kódů. V případě, že děti ani vy nebudete mít k dispozici mobily s aplikací QR kódu – všechny potřebné texty jsme vytiskli a budou přiloženy vedle úkolů pro děti.

Po vyplnění písmen do tabulky, složíte slova. Po předložení výsledku na obecním úřadě dostanou děti diplom a sladkost😊

Nezapomeňte, prosím, dodržovat všechna pravidla.
Hezkou zábavu!