oficiální stránky obce
Aktuality
Počasí

předpověď pro obec
Ptýrov
Počasí
Dnes má svátek:BRAŇKA – Předpokládaný termín nástupu firmy do první ulice v zástavbě Braňka se bohužel překládá z 10.3. na 13.4., a to z důvodu komplikace na stavbě čerpací stanice v Ptýrovci. Ještě před zahájením prací ve zmiňované ulici se musí zapustit revizní šachty na úseku Ptýrov – Ptýrovec.

V prostřední ulici jsou již dokončeny veškeré veřejné přípojky. Stavební firma začne s opravami a terénními úpravami.

PTÝROV – Díky momentální situaci s koronavirem byla odložena stavba čerpací stanice v Ptýrově z důvodů odhlášení firmy, která měla provádět zatloukání larzenů (štětovnicová pažící stěna). Nový termín pro tuto stavbu je přibližně polovina dubna. Až po jejím dokončení budou provedeny nové potahy na komunikaci.  (Obec nedovolí dřívější pokládku nových komunikací z důvodu možného poničení těžkou technikou.) Nově předpokládaný termín pro položení nového povrchu komunikace je přibližně začátek května.

MANÍKOVICE – Díky stavbě čerpací stanice na návsi v Maníkovicích muselo dojít k ořezání stromů. V nejbližší době bude provedeno odborné ošetření těchto ořezaných stromů.

Momentálně provádí na návsi firma PRAGIS zatloukání larsenů pažících stěn. Použití je nutné z důvodu výskytu spodní vody a jílu. Práce bude dokončena 31.3.2020. Omlouváme se za zvýšenou hlučnost.