oficiální stránky obce
Aktuality
Počasí

předpověď pro obec
Ptýrov
Počasí
Dnes má svátek:Info č.25

Z důvodu rozbití frézy nebylo sobotní frézování dokončeno. Frézování bylo dokončeno ve středu 28.10.

 Došlo k posunutí zveřejněného časového harmonogramu. V zástavbě na Braňce se začne asfaltovat příští týden. Tento týden dojde ke kufrování rýhy a dočištění okrajů po frézování.

Maníkovice – V pondělí byl na náves dovezen recyklát, který byl položen finišerem. Z důvodu velkých nerovností byla položena vyšší vrstva.

Prosíme všechny řidiče, aby jezdili po povrchu velmi opatrně.  Až bude firma asfaltovat hlavní komunikace, necháme celou náves projet znovu vibračním válcem. Pokud budou jezdit auta opatrně, celý povrch se krásně ujezdí. Je to opravdu jen na nás.

Nejčastější otázky:

  1. Proč jste nepoložili povrch z recyklátu, až na jaře?

Ano, chtěli jsme položit recyklát v letním období, aby nám teplo dopomohlo k lepšímu spečení povrchu, ale bohužel stavební firma skončila s prací až nyní a vyfrézovaný recyklát se nám ztrácí raketovou rychlostí, na jaře by už nemusel být a celou zimu byste jezdili v kalužích a blátě.

  1. Proč jste opět otevřeli komunikaci u Kaiserů?

Před Kaiserovými se musel otevřít výkop z důvodu zkoušek průchodnosti. Hydrant, který byl na konci tlakové kanalizace se musel odmontovat a po zkouškách opět přidělat. Veškeré zkoušky (tlaková, hutnící a zkouška průchodnosti) dopadly dobře.

  1. Co ještě chybí v Maníkovicích?

Po položení asfaltu v celé šíři na hlavní komunikaci se bude dodělávat povrch ze zámkové dlažby kolem čerpací stanice a vystrojení elektro skříně. Na návsi se upraví rozježděné koleje. Nechápeme, jak může někdo rozjezdit uhrabaný a trávou nově zasetý terén.

  1. Kdo nám bude navrtávat šachty z domovní přípojky?

Domluvili jsme se stavební firmou, že navrtání šachet provedou sami, a to až v okamžiku, kdy budete mít položenou domovní část kanalizační přípojky, aby navrtání bylo přesné.

Navrtání bude možné provést   také až na jaře.