oficiální stránky obce
Aktuality

Dne 12. 11. 2016 proběhla u  Maníkovic   (od autobusové čekárny k místu zvanému Pod Horkou ) výsadba nové aleje ovocných stromů. Alej tvoří jabloně a hrušně tradičních odrůd.

Sázení zorganizovala nezisková organizace Sázíme stromy, z.ú. (www.sazimestromy.cz) . Jejím hlavním posláním je zazeleňovat místa, která by jinak zelená nebyla. Lokality k výsadbám hledá ve spolupráci s obecními úřady. Finance získává od firem, které se rozhodnou udělat něco dobrého pro životní prostředí. Stromy pak sázejí dobrovolníci (místní občasné, spolky, děti) anebo přímo zaměstnanci firem. Tak je to i v případě aleje Pod Horkou. Padesát stromů věnovala obci Ptýrov společnost ABRASIV, a.s. se sídlem v Mladé Boleslavi. Výsadbu provedli zaměstnanci této společnosti.

ABRASIV, a.s. (www.abrasiv.cz) je českou obchodní společností. Její činnost je zaměřena na dodávky BRUSIVA a techniky pro průmysl i řemesla a poskytování souvisejících specializovaných služeb (technický audit a optimalizace procesu broušení, tryskání aj., správa a provoz výdejních automatů na brusivo a jiné nástroje, realizace robotizovaných pracovišť pro broušení a dokončovací operace).

Drželi jsme palce, aby v den výsadby svítilo slunce, jak předpovídaly některé meteorologické weby, a zmírnilo tak mrazivé počasí.

Za Obecní úřad Ptýrov připojujeme velké poděkování firmě ABRASIV, a.s. a organizaci Sázíme stromy.

Plánované odstávky

předpověď pro obec